Jump to content

Script Droguri


Recommended Posts

Mersi seek, Crismar tu ce te bagi , tiam cerut tie ceva , ce comunitate mai e asta cand eu cer ceva si voi in loc sa ajutati voi comentati aiurea. Si mai ziceti ca e comunitatea Romană proastă, uite deasta ca uni poate au o idee de facut ceva , si voi inloc sa-l ajutati voi comentati aiurea, daca tot esti asa tare , fa tu un server misto sa joace lumea si dupa comenteaza.

Link to comment

Problema comunitatii romanesti mta este prostia si mersul in sistemu "fiecare pentru el" iar nu in ultimu rand,accesul tuturor la crearea unui server MTA . Revenind,daca vrei sa faci ceva inveti intai bazele lua,faci scripturi simple si dupa iti faci tu scripturile,nu luat de-a gata. Crismar a avut un server bun,dar romanasii nostri se duc pe servere de rahat,descarcate de pe net si puse acolo cica "sa ma joc cu prietenii". Deci in concluzie,nu mai comenta aiurea fara sa sti si incearca sa inveti scripting nu sa iei de pe net daca vrei sa faci ceva calumea,daca nu poti sa te duci din start.

Link to comment

Iti garantez ca esti un incapabil fara cultura. Scripturi furate ? Am avut server de DayZ si am folosit MTA DayZ compilat, legal, care nu-i 'furat', si restul mi-am facut singur. Si daca ar fi sa ma pun, as putea sa fac acelasi lucru, dar rezultatul nu merita efortul.

Te plangi ca m-am luat de tine, in realitate esti un incapabil cu server de RP care viseaza sa se imbogateasca peste noapte. Esti genul de om de care toti ne-am saturat si care mai are si curajul sa comenteze. Si am avut server, am avut playeri, am avut donatii (doar ca sa-ti fac in ciuda, am scos din el cat fac parintii tai in 3 luni de munca).

E o diferenta intre a fura, a folosi resursele la care 3-4 oameni au muncit ANI DE ZILE, cum e RPul pe care il folosesti, si a folosi niste resurse free de pe internet. Mihailescu e cel mai bun exemplu, nu stie o boaba de scripting, nu stie aproape nimic si stoarce bani dintr-un gamemode din care nici creatorii n-au scos atat. Asta e lipsa de respect, atitudinea tipic romaneasca pe care nu o pot intelege sub nicio forma.

M-am saturat de serverele de RP patetice, si iti vine sa crezi sau nu, am dezvoltat o ura incredibila pentru oamenii ca tine. Nu mi-e rusine s-o spun, floodez serverele de RP cand imi vine mie cheful pentru ca pot si pentru ca merita. Majoritatea nici un host decent nu pot sa gaseasca. Am fost mintit cu faza 'vreau sa ma joc cu prietenii', dupa ceva timp m-am trezit cu 4 servere de DayZ running pe langa al meu, mi-am pierdut playerii pt. ca prostia domina. Eu am avut scripturi bune, altii au avut moduri bune, ia ghici ce au ales jucatorii ?

Am dat 1 resursa de-a mea, desigur ca am compilat-o si am pus un timer de 30 minute care sa arate cine e adevaratul creator (eu), doar ca sa le fac in ciuda celor care le folosesc ca nici macar sa foloseasca o resursa nu stiu. Povestea spune ca si azi incearca sa decompileze resursa.

Serverele bune s-au dus pe laba din cauza incapabililor ca tine. Du-te si ruineaza munca altor persoane, imbecilule.

  • Like 2
Link to comment

Si inca ceva, comunitatea un e datoare sa te ajute pe tine, un incompetent de prima clasa sa faci bani dintr-un gamemode despre care nici 1% nu stii, noi suntem aici sa-i ajutam pe cei care chiar vor sa invete, din pacate nu prea avem pe cine.

Iti garantez ca nici 1 procent din scriptul de RP nu l-ai intelege. Si iti garantez ca nu stii RP. Nu stii istoria serverului vG, cel care a creat resursa, si mai presus de toate, nu stii ce oameni au fost creatorii RP'ului. Fa-ti un bune si scuteste-te de a-ti face un alt server patetic de 1 luna, pe care apoi sa-l inchzi din lipsa de jucatori sau din lipsa de milioane de euro.

  • Like 1
Link to comment
Esti prost de puti , daca gamemode-ul Valhalla / Vedic e pus pe net atunci inseamna ca eu il fur ?

Pe langa faptul ca esti un inapt, mai ai si tupeul sa ma faci prost. Folosesti un gamemode furat, editat, care la randul lui a fost furat din nou. Lasa-te de MTA, esti prea but pentru forumul asta.

'Atunci inseamna ca eu il fur'.

E ca si cum cineva fura o masina, tu o gasesti si o folosesti ca si cum e ta, dar nu te numesti hot ca nu tu ai furat-o. Bastardule.

Link to comment

Oameni buni , omul a cerut doar o resursa , pe care i-am furnizat-o fara prea mari batai de cap. Voi deja sariti cu gura pe el "De ce iti faci server de RP , dute si arunca-te de pe bloc!". Nu zic nu , sa iti faci server chiar daca e si de play, fara sa stii nici o boaba de scripting e o mare tampenie , care e la moda in Romania (Nu doar pe MTA). Dar omul are dreptul sa isi faca orice server doreste el , furat sau nu , deoarece MTA-ul nu are nici un set de reguli in privinta lor.

Primul server romanesc de MTA , care a fost creat de mine si LuK ( Romania Party Server , pentru cei interesati ), a fost facut fara nici o boaba de scripting la inceput , doar resurse de pe comunity. Pe parcurs , am invatat sa editam culorile la scripturi , sa schimbam un GUI , sa punem imagini si intr-un final , sa ne facem propriile scripturi.

La inceput eram paraleli cu tot ce inseamna LUA , dar pe parcurs am invatat si am creat resurse unice. Daca ai idei si ambitie , poti face multe.

In cazul de fata , Madalin e si prost, dar nu e corect sa ii facem pe toti cei care vor sa isi faca server handicapati. Si chiar credeti ca daca le spuneti la niste copii de 11 ani sa nu isi faca server , rezolvati ceva?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...