Jump to content

[WIP][TOOL] MTA Lua Editor


Recommended Posts

Cześć,

Zanim napiszę oficjalną "zapowiedź" tego programu to chciałbym się najpierw podzielić się tą informacją z osobami, które mówią po Polsku :P.

Tworzę od paru dni IDE pod MTA. Nie tylko pomoże on w programowaniu ale również w konfigurowaniu serwera.

Myślę nad paroma usprawnieniami (przeglądanie ID pojazdów, skinów itd.) oraz możliwościami personalizowania programu (skórki). Co o tym sądzicie?

Co do specyfikacji IDE to program oparty jest o Qt Creator (C++). Pójdzie raczej na każdym sprzęcie i co ważne - również na każdym systemie.

Piszcie jeżeli macie jakieś propozycje (na dzień dzisiejszy jestem raczej w stanie wykodzić wszystko). Wiem, że mało opisałem aczkolwiek jeżeli ktoś chce zobaczyć więcej to zapraszam do śledzenia mojego kanału na Hitbox.tv (http://hitbox.tv/Piorun), bo planuję udostępniać proces twórczy na żywo :).

Link to comment

Tak, ale plugin ten jest na tyle biedny, że podpowiada tylko funkcje. Niezależnie od tego czy plik jest ze strony serwera czy klienta. Właśnie to na celu ma mój program - ułatwić tworzenie zasobów. Przykładowo jeżeli będziemy mieli takie widzimisię stworzyć nowy zasób to zrobimy to stosunkowo łatwo wybierając odpowiednią opcję z menu. Proste, szybkie i skuteczne.

Co do podpowiadania funkcji to również dołożę starań, by dołączyć do danych funkcji parametry wymagane i opcjonalne. Tak, by zminimalizować ilość wejść na wiki, a tym samym zmniejszyć czas tworzenia kodu.

Wczoraj na swoim FP zamieściłem poglądowy wygląd tego IDE. Wygląda on tak:

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... 0515_o.png

Aktualnie:

- program samodzielnie znajduje ścieżkę dostępu do folderu MTA.

- pobiera wszystkie dostępne w katalogu "resources" zasoby.

- koloruje składnie.

- parę drobnych rzeczy.

Mam nadzieję, że się podoba i że skorzystacie z tego programu.

Będzie on dostępny dla wszystkich za darmo. Będzie aktualizowany i mam nadzieję, że deweloperzy MTA zaimplementują go do MTA jako dodatkowy program przy instalacji(tak jak w przypadku PAWNO w SA-MP).

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 7 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...