Jump to content

Przeniesienie z SA:MP na MTA


Recommended Posts

Witam, serwer na którym gram, i jestem skrypterem, rozważył przeniesienie się z SA:MP na MTA.Problem w tym żę ani ja, ani H@ nie zna LUA a musimy się wyrobić do końca wakacji.Jest to serwer RP.Jest jakaś możliwość przerobienia skryptyu pawn na LUA ? jeśli nie, czy jest jakiś dobry poradnik do tworzenia serwerów RP w LUA.Z góry, dzięki...

paradisefalls.pl/samp/index.php (forum)

Edited by Guest
Link to comment

Proszę o odpowiedź w tym temacie w ciągu 3 dni.

Przez wakacje dałoby radę. Z automatu skryptu nie przekonwertujesz, bo to się wszystko rządzi swoimi prawami (jak rozróżnienie strony serwera, od strony klieta w MTA).

Tutoriali specyficznie pod RP nie znajdziesz - to raczej długa droga, żeby ogarnąć tematy związane z MTA/Lua ogólnie, żeby skakać pod tematy związane z RP. Zresztą - poznasz podstawy + masz doświadczene w tworzeniu RP - no to nie widzę tutaj sensu zastosowań jakichś "tutoriali".

Trochę, ale niedużo wiedzy jest na wiki: https://wiki.multitheftauto.com/

Więcej możesz znaleźć tutaj: viewforum.php?f=148

W kwestii samego języka (Lua to nie jest język tylko do MTA - to samo, tylko z innymi funkcjami dostępne jest w innych grach) to oczywiście http://www.lua.org/

Nie wiem co więcej.

Link to comment

Jeśli jesteś obeznany w PAWN, to przejście do LUA powinno być dla Ciebie bardzo wygodne.

To bardzo przyjazny język, znacznie bardziej elastyczniejszy, potężniejszy i przyjemniejszy w użyciu.

Najlepiej zacząć po prostu od pisania kodu, przeglądania wiki, testowania różnych funkcji (zasób runcode rządzi). W krótkim czasie przekonasz się, że do SA:MP nie ma sensu wracać.

Link to comment

Słuchaj Wielebnego

Ja sam pisałem w PAWN pare lat wcześniej, teraz piszę w LUA i przejscie z jednego języka do drugiego to jak przejście z Chińskiego na Angielski :)

Z tego co pamiętam SA-MP był dużo uboższy w funkcje niż MTA (może teraz jest inaczej), więc prawdopodobnie będzie wiele działań typu zamiany 20-30 linijek kodu PAWN na 1-5 linijek LUA.

Poćwicz na prostych kodach, zrozum zasadę klient server i bierz się do roboty :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...