Jump to content

Recommended Posts

Posted

Witajcie.Mam problem otóz zrobiłem sobie radar na zasadzie dxDrawImageSectionion i wszystko ok tylko jak tworze blip to pokazuje on się w lewym gornym rogu radaru zawsze...

        local size2 = 0.025*resolution[1]; 
        local zoom = 1; 
        local mapSize = 3000 
            local blips = getElementsByType("blip") 
            for a,blip in ipairs(blips) do 
                local bx,by,bz = getElementPosition(blip) 
                if math.abs(px-bx) <= size2*2 and math.abs(py-by) <= size2*2 then 
                --  local nx,ny=(3000+bx)/6000*mapSize,(3000-by)/6000*mapSize 
                    if not(getBlipIcon(blip) == 0) then 
        local nx2,ny2=(3000+bx)/6000*mapSize,(3000-by)/6000*mapSize 
        local radius2=getRadarRadius() 
        local maprad2=radius2/6000*mapSize*zoom 
                                local mx2,my2,mw2,mh2=nx2-maprad2,ny2-maprad2,maprad2*2,maprad2*2 
            local scx2,scy2,scw2,sch2=90,resolution[2]-200,size2,size2 
            dxDrawImage(scx2,scy2,scw2,sch2,'blipy/'..getBlipIcon(blip)..'.png',0,0,0)       
            end 
        end 
    end 
end 

Posted

ech, gdybyś Ty to robił to byś wiedział co jest nie tak..

Multi theft auto tools - replace cars and peds, move your map or compile your Lua files online!

programista php rzeszów

Need free webhosting for your small site? PM me. Need help with portforwarding? PM me. Do not PM me asking for help with scripting.

Having problems with port forwarding? Send me pm, I can do whole thing for you using TeamViewer (already helped about 20 people, no worries)!

Posted

czyli robisz takie skomplikowane rzeczy (to nie głupawe i popularne "otwieranie bramy na komendę") i nie potrafisz debugować kodu? wychwycić błędu w obliczeniach?

outputDebugString i szukaj w którym miejscu zmienna posiada nieoczekiwaną wartość, potem cofaj się do góry i znajdź - dlaczego

Multi theft auto tools - replace cars and peds, move your map or compile your Lua files online!

programista php rzeszów

Need free webhosting for your small site? PM me. Need help with portforwarding? PM me. Do not PM me asking for help with scripting.

Having problems with port forwarding? Send me pm, I can do whole thing for you using TeamViewer (already helped about 20 people, no worries)!

Posted

debugowanie nic nei daje sprawdzalem na warunkach if oraz chatBox odpowiednie zmienne ale nic wszystko jest dobrze

obrazki tworza sie w tym sammy mejsciu ciagle jeden na drugim

Podejzewam ze moze cos zle z obliczeniami

  • 2 weeks later...
Posted
wychwycić błędu w obliczeniach?

outputDebugString i szukaj w którym miejscu zmienna posiada nieoczekiwaną wartość, potem cofaj się do góry i znajdź - dlaczego

Widać, że czytałeś post. : x

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...