Jump to content

Haideti sa incepem revolutia serverelor din Romania


razvan2299

Recommended Posts

Salut. Va scriu acest topic din cauza comunitatii actuale de MTA RP din Romania. Stiu, au mai fost facute 100 de topicuri de acelasi fel, nu s-a ajuns la absolut nimic.

Majoritatea serverelor de MTA RP din Romania sa recunoastem, sunt de tot cacatul. Vedic Gaming+500MB moduri de masini+staff de tot cacatul. Am vazut ca exista si cativa scripteri pe aici, unii chiar foarte buni, dar la ce folositori? Atata timp cat majoritatea "jucatorilor"(copiilor) de MTA RP din Romania vor moduri, case, bani, etc. Acestia joaca doar pentru aceste stupizenii, stau 24/7 la "job", se mai duc la masa din cand in cand, cand ii cheama parintii, bineinteles, si cam atat. Nu tu placerea de a rola, nu tu nimic. In fine. Ceea ce incerc sa spun este ca trebuie sa facem ceva.

Beneficiez de scripturile originale Owl Gaming, ultima versiune, dar problema este ca acum cateva minute hostul mi-a expirat. Va rog, nu incepeti flaming-ul, nu-mi spuneti ca n-am pic de cunostinta in LUA sau MySql. Cred ca eu sunt singurul din Romania care are scripturile oG, right? In fine, puteti lasa reply-uri aici, eu voi incerca sa raspund celor care merita sa fie raspunse. Daca cineva are bani de host (ceea ce nu am eu, fiindca nu-mi permit sa cheltuiesc banii pe asa ceva in acest momemt) poate sa ma contacteze la adresa de skype: razvan.chitza, sau aici, lasand un reply.

Link to comment

Sa sti ca nu esti singurul care are scripturile oG :) Si eu am ultima versiune (pe 28 ianuarie 2015 le-am luat) plus UCP-ul si forum-ul. Insa, iti recomand sa nu le folosesti daca nu sti scripting FOARTE BINE, pentru ca au multe "backdoor"-uri, un prieten de al meu a deschis un server cu scripturile owl, si peste 2 minute sa trezit cu 4 indivizi, care iau spart baza de date, iau sters-o, plus hostul spart si forumul etc... Deci.. mno :P

Link to comment

Hmm, atunci de ce nu-ti deschizi propriul server? I mean, pana acum n-am vazut niciun backdoor, forumul si UCP-ul le am si eu, configurate, tot. Acum de ce ai spus tu cu cei 4 indivizi, probabil unul dintre ei era Bruk, daca nu, chiar goodman, in fine, m-as risca pentru comunitatea romana, poate s-o mai trezi la realitate

Link to comment
Hmm, atunci de ce nu-ti deschizi propriul server? I mean, pana acum n-am vazut niciun backdoor, forumul si UCP-ul le am si eu, configurate, tot. Acum de ce ai spus tu cu cei 4 indivizi, probabil unul dintre ei era Bruk, daca nu, chiar goodman, in fine, m-as risca pentru comunitatea romana, poate s-o mai trezi la realitate

Am avut server, chiar 3, dar nu se merita atata truda pentru acesti fucked in the ass kids. Acum hostez serverul de play al unui prieten, ca sa vada si el ce fel de jucatorii sunt pe MTA. Oricum, acum ajut vR-ul (noul Arena Gaming)

Edited by Guest
Link to comment

Deci, roleplay nu mai exista in comunitatea MTA din Romania, si asta o stim cu toti sincer va spun,si uni stiu asta ROLEPLAY-ul din MTA Romania nu se poate schimba din cauza copiilor ce joaca, pe orice server ai intra nu are cum sa nu vezi un om sa nu faca MX sau MG va spun sincer mai bine ca sa ai un server de roleplay trebuie sa te folosesti mult de forumul tau, sa ai ca la acel server de Sa-Mp, Ro-Rp mai exact pe acel server pana sa intri trebuie sa-ti faci un cont pe forum. Si voi ve-ti venii cu intrebarea: Cine ar face asta? Exact nimeni pentru ca in Roleplay-ul din MTA Romania nu poti vedea un roleplay, o actiune roleplay dusa la bun sfarsit facuta ca lumea, un roleplay complex, calitativ.Nu vreau sa-ti spun cu rau dar nu ai pur si simplu nu ai ce schimba daca vad ca tu ai schimbat si intru pe server-ul tau si vad ca nu intra prostii cu masiniile in tine nu scot de odata o arma si te rad, nu fac actiuni stupide, eu atunci pot sa-ti spun ca esti cel mai smecher dintre toti.

Link to comment

True, true..

Dar dupa cum un bun amic care era admin pe un server de "RP" romanesc, ii poti linistii pe copii cu jail. Adica frate, acolo se dadea jail pe banda rulanta. De ce nu plecau playerii? L-am intrebat pe tip si mi-a zis ca romanu-i tot roman. Daca are ceva, o masina sau naiba stie nu stiu ce,nu o sa plece, ba chiar din contra, o sa stea in jail si n-o sa mai faca. Cum rezolvam problema asta cu "daca are ceva pe server"? E simplu, nu le dam nimic, chiar daca ne cer. II indrumam catre o factiune, asta ar fii primul pas, apoi incet-incet ii lasi sa-si stranga bani, pana isi iau o masina. Inainte de inregistrare pe cont primesti 6 intrebari pe care le poti schimba. Dupa cele 6 intrebari (corecte 6/6) vei trece la un test format din 4 intrebari, pe care trebuie ca ei sa-l scrie. Intra pe Owl Gaming si fa-ti un cont nou, te vei convinge. Pe RO-RP staff-ul este foarte strict, crede-ma, MTA-ul romanesc poate. Daca nu te-am convins inca, atunci cum SA-MP poate? Iti las timp de gandire, te asigur ca si RO-RP este plin de copii.

Link to comment
Te asigur ca si RO-RP este plin de copii.

Intradevar mare dreptate, dar acolo stau aia au implinit 4 ani de cand exista, sincer da tu jail 100 de minute pentru /q in Roleplay daca acel player nu va pleca dupa server-ul tau eu ma las de MTA, eu iti urez noroc cu server-ul tau si chiar as vrea sa vad ce schimbari poti face in zona aceasta, de la mine ai sprijin .

Link to comment
Te asigur ca si RO-RP este plin de copii.

Intradevar mare dreptate, dar acolo stau aia au implinit 4 ani de cand exista, sincer da tu jail 100 de minute pentru /q in Roleplay daca acel player nu va pleca dupa server-ul tau eu ma las de MTA, eu iti urez noroc cu server-ul tau si chiar as vrea sa vad ce schimbari poti face in zona aceasta, de la mine ai sprijin .

De ce mereu scri cu font-uri si stiluri diferite? o.O Stop begging for attention, anyway. Topicul asta nu a fost facut cu gandul de a face ceva pentru comunitatea romaneasca, ci pentru a gasii un prost sa ofere un "VPS" pe gratis unui tip necunoscut. Un prieten de al meu ti-a oferit un host, dar ai facut nazuri si nu ai acceptat ca vrei VPS ca sa te conectezi nush cum... Dar mno, stiti vorba aia "Saracul e si fudul"

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...