Jump to content

Roleplay?


Blast3r

Recommended Posts

Pozz ljudi, evo zanima me jel ima nekih ovdje da su hardcore RPeri i da vole RP? Ako da (ili ne) recite zasto slobodno da vidim vasa misljenja :)

Ja iskreno nisam bio neki ljubitelj RPa dok jos 2010-e nisam usao u onaj dobar stari Valhalla Gaming. U pocetku sam bio veliki noob dok na kraju mi nije dojadilo da me svi zovu noobom pa sam zvao Gamemastera da me malo nauci, i tako kako je vrijeme prolazilo ja sve bolji i bolji bio dok se nisam ozbiljno zarazio sa RPom. Jednostavno volim RPat kao policajac, okolo se nalazit u realisticnim situacijama npr policijska potjera koja ne bi bila kao razbijaj auto koliko oces nego ako se zabijes malo jace onda si gotov, ili pomagat ljudima, zaustavljat samoubojstva i sta vec ne :P

Zasto vi volite ili ne volite RP? Bas me zanima vase misljene :)

Link to comment

Kada sam poceo igrati MTA volio sam mnogo freeroam servere.Zadnjih godina igrao sam u jednom brazilskom gangwar serveru za koji sam mislio da je najbolji na svjetu a vlasnici servera su pravi doktori skriptanja,ne bi pogrijesio da kazem da su jedni od najboljih skriptera u MTA. Prije nekoliko mjeseci sam poceo igrati u SAUR i server je stvarno odlican a svidio mi se mnogo gamemode RPG. Trenutno pravim svoj RPG/GangWar server. Volio bi mnogo da mi neko objasni razliku izmedju RPG i Roleplay

Link to comment

U RPG-u se IC (In Character) igra ne forsira toliko koliko u čistom roleplayu. U roleplayu te stroga pravila tjeraju da se ponašaš i djeluješ kao što bi djelovao da se nađeš u stvarnoj takvoj situaciji. Ne valja miješati RPG i RP, ali opet ne možeš kriviti ljude jer neki ne znaju prave razlike. U RPG-u je slobodnija igra i nema toliko restrikcija što se tiče samog karaktera u kojemu igraš. Razlika je i u tipu chatova koji se koriste, RPG serveri najčešće imaju jedan globalni chat u kojem nema previše pravila (znači može se pričati o bilo čemu), a u roleplayu odvojeni su chatovi koji se koriste, u IC chatu očekuje se od tebe da se ponašaš isključivo profesionalno i ne koristiš ga za obična čavrljanja kao što bi inače koristio global chat. Ukratko... ima još ogromno puno stvari vezanih za temu.

Link to comment

Da, kao sto je mega9 vec rekao, RP se bazira u potpunosti na IRL stvari te zahtjeva znanja u RPu i koristenje /me i /do komandi. Meni je iskreno RP puno drazi od RPG-a zato jer je jednostavno vise baziran na IRL kao npr morate glumiti da ste ozljedeni u udesima, ako ste upucani naravno i to, strahove od oruzja, itd, itd.

Nazalost puno ljudi danasnjih dana mijesa RP i RPG ali to nije ni cudno zato jer su imena prakticni skoro pa ista, samo rijec viska na RPG...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...