Jump to content

Salutare MTA Romania !


Recommended Posts

Ai cunostinte de scripting in Lua? Nu iti recomand sa iti deschizi server fara sa stii macar bazele Lua, deoarece gm-ul vR este intr-un fel leaked si nu multa lume te va ajuta in privinta lui daca intampini bug-uri sau vrei sa il modifici.

Link to comment

Multumesc mult, am observat ca esti cel mai activ pe forum si chiar ajuti lumea...

Am vazut si topic-ul despre Moderator-ul pe care sa il alegem la categoria noastra (Romania) si am sa te propun pe tine... Thank You ! :D

Link to comment

A observat careva ca toti descopera forumul MTA si spun in mintea lor.. "Hm... am gasit forumul MTA-ului, poate pot si eu face un sv", si toti spun ca vor sa faca un server bine facut/scriptat si nu mai stiu eu cum. Asa zic toti! Dar este vre-un server bun? Da, sunt, dar goale, fiindca toti, inafara de 2-3 sunt ca niste copii care vor sa se joace cu masinutele si sa impuste (sa nu respecte regulile) sa faca ce nu pot ei face in viata reala. Multi spun "Vai dar eu nu sunt asa, eu vreau Roleplay si respect regulile", insa NIMENI dar NIMENI nu o face.

Daca chiar vrei sa inveti scripting, de ce trebuie neaparat sa iti faci din prima un server de Roleplay, huh? Nu poti sa incepi cu alt ceva? Un Play, DM? Eu de exemplu am avut prima si prima oara un server de Play. Dar eh... Mai bine spune direct ca vrei un server de RP pentru ca acolo se "doneaza". :P

In fine.. bafta (oare cum)...

Link to comment

Nu ma intereseaza donatiile, poti face bani din orice server sau site... numai ca trebuie sa ai cap si sa sti cum sa faci. :)

P.S: Incep cu RP pentru ca un amic de al meu este un impatimit al modului si m-a rugat sa deschidem noi un server pt. ca toate serverele sunt pline de copii...

Eu daca imi deschid un server nu o sa am nevoie de donati ca nu sunt nevoias , se vor cumpara anumite facilitati si atat.

Edit: Apropo Salut si tie...

Forum-ul il cunosc de mult timp, dar am stat in umbra, am detinut si un server de DayZ care la un moment dat ajunsese singurul server romanesc (de DayZ)...

Edited by Guest
Link to comment

P.S: Incep cu RP pentru ca un amic de al meu este un impatimit al modului si m-a rugat sa deschidem noi un server pt. ca toate serverele sunt pline de copii...

Pe orice server poti pune moduri, sti? Plus ca pe un server de RP nu prea merg moduri (doar daca vrei sa il faci RPDR = Roleplay de rahat/RPG ca si Mihailescu).

Am fost timp de 3 ani pe MTA, dar m-am lasat. De ce? Din cauza jucatorilor (nu copiilor ca au peste 14 ani) care sunt vai de mama lor in viata reala, niste noobi de vorbesc fara noima, si care vin aici, intr-un loc virtual (sa faca ce stiu ei mai bine) unde ar trebuii sa fie spatiul nostru de recreere sau unde sa ne alungam plictiseala. Nu conteaza ce server faci, cat de frumos este, caci jucatorii nu o sa intre, daca intra, roagate sa nu il distruga. Am avut si eu server de Roleplay, am muncit mult la el, cu orele, si in cele din urma mi-a iesit ceva. Vor fi persoane care o sa spuna "Taci ma tu cu sv-ul tau de cacat, tu si mihailescu sunteti la fel", oricum se inseala, eu macar am incercat sa fac server de ROLEPLAY, si sa se vada ca este de ROLEPLAY, multi intra pe un server de RP pentru ca acolo pot face ce nu pot face in viata reala, dar cand vad regulile, o tulesc pe servere dea-l de Mihailescu/Raileanu etc... Eu iti recomand alt fel de server, unde nu trebuie sa bagi multa munca in el, si unul unde nu sunt prea multe reguli! Sau, lasa-te de MTA.

P.S: Am scris mult fiind ca eram plictisit :P

Link to comment

Cum a zis Dinu . " Am avut si eu server de Roleplay, am muncit mult la el, cu orele, si in cele din urma mi-a iesit ceva."

wGRP a fost dupa vR-Gaming , unul din cele mai bune servere de Roleplay romanesti , am jucat pe el mult timp , playerii faceau RP , cei care nu faceau erau 2% incepatori , in schimb daca intram sa jucam pe Mihailescu , ne luam un skin la alegere , intri , joci , iei jail/ban/kick cu motiv * BAAAAAAA NU AI VOIE CU SKINU ALA , DOAR EU AM VOIE * , stiu asta din propria experienta , server-ul Mihailescu foloseste gm-ul Vedic RP , dar server-ul nu este deloc RP , si nu putem spune ca * Baaa , hai ca si acolo fac cativa RP * , nu . Acolo nu exista RP , doar in numele server-ului . Eu nu te descurajez sa-ti faci server , stiu cum e , stiu cum e sa-ti zica toti sa nu-ti faci dar nu te lua dupa unul altul , fa exact ce vrei , esti un om liber , dar o sa ai ceva de munca si daca ai indemanare o sa-ti iasa ceva , dar ai grija la playerii care o sa-l distruga . Daca-ti deschizi server , nu-ti deschide de RP , ci de Hard RP , sa manance RP pe paine bitangii , in curand nici Raileanu nici Mihailescu nu vor mai fii , si daca ai norocul sa ti-l deschizi fix atunci , o sa ai playeri , daca nu , bafta .

Link to comment
  • 3 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...