Jump to content

Recommended Posts

Niedawno wymieniliśmy na BestPlayu kod na napisany całkowicie od zera, zastanawiamy się nad wydaniem poprzedniej wersji na otwartej licencji. Są tam też m.in. wymienione w tym wątku atrakcje na zapisy.

O ile taki ruch nie byłby dla tego serwera szczególnie korzystny, to na pewno mógłby zastymulować rozwój innych serwerów. Co o tym sądzicie? Warto to robić czy nie?

Link to comment

Chyba raz na rok pojawia się człowiek, który widząc fantastyczny kod innych ludzi ma wizje użyć go jako podstawy do realizacji własnych niesamowitych planów. Przez pozostałe dni ludzie kopiują całość 1:1, bo też chcą mieć fajny serwer, a przecież sami się nie przyłóżą.

Moje zdanie: Opisać ładnie, ale nie wydawać każdemu, tylko zainteresowanym, którzy coś już wnieśli w rozwój albo swojego serwera albo ogólnie społeczności MTA. Warto też popytać o plany związane ze skryptem.

Link to comment

Nie jest to wcale trudne do zrobienia aczkolwiek dla początkujących programistów może się takie okazać jak varez napisał wyżej, wiele nowych programistów ma problem z rozróżnieniem strony klienta od strony serwera. Najlepiej jeśli ma być to serwer dla twoich kolegów wybierz sobie jakiś gotowy gamemode jakich jest pełno na community i pobieraj do niego dodatki, później jak troszkę się poduczysz i będziesz ogarniał to napiszesz sobie elegancko taki skrypt i będzie gites, każdy ma na początku jakieś problemy z programowaniem (jeśli to jest twój pierwszy język) ja pamiętam szukałem kursów na google, czytałem nawet to czego nie rozumiałem, wpatrywałem się w to tak długo aż w końcu pojąłem o co chodzi, podczas nauki języków jest to też świetna okazja aby nauczyć się lepiej j. angielskiego ale to już sam ogarniesz jak będziesz chciał.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...